Фільм про майдан

Maidan

Фільм “Майдан” режисера Сергія Лозниці з’явився для глядачів у травні 2014 року після подій революції гідності. Фільм презентували на Каннському кінофестивалі. Даний фільм зображає народне повстання проти кримінального режиму Януковича, який прийшов до влади завдяки підтримці олігархічно-промислових груп та путінської Росії.

Перший майдан відбувся у 2004 році також проти Януковича, який тоді завдяки фальсифікаціям виграв другий тур виборів. Але люди не стали мовчати і вийшли на протест, тоді цю революцію назвали помаранчевою. В третьому турі переміг Віктор Ющенко, який став третім президентом України. Але в наслідок сварок із головним своїм соратником по помаранчевій революції Юлією Тимошенко, відбувся реванш старої влади на чолі з Януковичем у 2010 році на виборах.

Прийшовши до влади Янукович і компанія почали підминати під себе усю Україну. Але чашу терпіння Українського народу переповнила брехня про євро інтеграцію. Довгий час Янукович обіцяв підписати угоду з Європейським союзом, що мала відкрити зону вільної торгівлі і можливості відвідання Європи без віз. Але 21 листопада прем’єр-міністр України Микола Азаров постановою кабінету міністрів припинив підготовку для підписання. В цей день люди почали збиратись в тому місці, де 9 років назад почалась помаранчева революція.

Це місце було майдан незалежності. Спочатку на майдан вийшли громадські активісти і студенти, які закликали Януковича підписати все ж таки асоціацію. Янукович відмовився підписувати, пояснивши що на нього тисне Росія і Україні це не вигідно. В той же день коли він відмовився на підпис 29 листопада, пізно в ночі сили міліції під назвою Беркут жорстоко розігнали студентів.

Український народ не став мовчати, наступного дня люди почали виходити на майдани і уже 1 грудня в центрі Києва були мільйони людей. Люди сказали стоп криміналітету при владі. У фільмі “Майдан” відображаються події, які були під час революції гідності. Автор показує, як активісти жили, де спали, як грілись, як воювали і як помирали за краще життя майбутніх поколінь українців.

Режисер: Сергій Лозниця;

Рік: 2014;

Тривалість: 130 хвилин.