Леся Українка фото

Леся Українка

Леся Українка фото — відомий перекладач, видатна письменниця, культурний діяч українського народу. Серед найвідоміших її творів відзначаються «Думи і мрії», «Кассандра» , «Лісова пісня».

Справжнім ім’ям найвідомішої української письменниці являється Лариса Петрівна Косач-Квітка.
Народилась поетеса у 1871 році в місті  Новоград-Волинськ. Мати Лариси була відома письменниця, яку знали під псевдонімом  Олена Пчілка . Леся походила із інтелигентної сімї і її дядьком був Михайло Драгоманов. З ранніх літ дівчинка отримувала гарну освіту і була талановитою дитиною. З шести років вона уже сама в’язала.

У березні в 1879 року була заарештовата тітка Лесі, Олена Антонівна Косач і заслана у Сибір, за українську діяльність. Після цього випадку юна письменниця написала поезію  — «Надія».

В юності Ларису сильно дружили їз її старшим братом Михайлом і в цей час пише вірші «Конвалія», «Сафо», «Літо краснеє минуло» . Ставши дорослішою, поетеса знайомится із відомими українськими поетами, письменниками і громадськими діячами: Маковеєм,  Франком, Павликом, Стефаником, Кобилянською,  Кобринською.

За коротке життя Українка вивчає багато мов, серед яких російську, польську, болгарську,  давньогрецьку та  латинську. Але як часто буває, талановиті люди мають проблеми із здоров’ям, так і сталось із Лесею, вона захворіла на страшну хворобу (туберкульоз кісток). Вона лікувалась і їздила багато країн по санаторіях і лікарнях, але хвороба не відступила.

У 1913 році в селищі Сурамі що в Грузії, помирає найвідоміша жінку України. Похована Українка на байковому кладовищі у Києві. В Україні багато пам’ятників, на яких зображені її фото. Леся Українка фото — це красиві фото різних періодів життя поетеси.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. 6
 7. 7
 8. 8
 9. 9
 10. 10
 11. 11
 12. 12
 13. 13
 14. 14
 15. 15