Левко Лук’яненко

8

Левко Лук’яненко це український політик та дисидент, має відзнаку Героя України. Народився Левко 24 серпня 1928 у селі Хрипівка, що на Чернігівщині. Рівно через 63 роки в день свого народження Левко Лук’яненко став автор ом Акту про незалежність України 1991 року.

Навчався майбутній дисидент у московському університеті на юриста. Левко був активною людиною з студентських років і приймав участь у громадському житті. У 1958 році комуністична партія направила молодого юриста агітувати за радянську владу на Львівщину.

Побачивши важке становище українського населення Левко змінив свої погляди і почав агітувати проти комуністів, створивши з побратимами Українську Робітничу-Селянську Спілку. За свою активну участь у протидії комуністичній системі Лук’яненко був засуджений до смертної кари, але згодом йому змінили покарання на ув’язнення. З 1961 року почались довгі роки заслань, які тривали до 1989 року, коли Левко Лук’яненко повернувся до України. Довгі десятиліття заслання не зламали Левка, він залишився відданий ідеї Української незалежності. В 1976 році, увійшов до складу Української Гельсінкської групи (УГГ).

Неодноразово Левка Лук’яненко було обрано народним депутатом України. За свою боротьбу був нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого, Почесною відзнакою Президента України, Медаллю імені Святого Володимира «Борцям за волю України» та багато іншими відзнаками.

Левко Лук'яненко

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12