Літературний музей Одеса

0
Одесса, улица, Ланжероновская 2
с 10:00 - 17:00, выходной день - понедельник;
8 (048) 722-33-70

Літературний музей Одеса розташований в перлині біля чорного моря. Датою заснування став 1977 рік, але офіційне відкриття відбулось через 7 років у 1984 році. Будівля музею являти собою двох поверховий будинок із 20-ма залами. Ця споруда була побудована у далекому 1850 році, для князя Дмитра Гагаріна та його дружини Софії.

Архітектором будинку був Людвіг Отто, який змайстрував його в стилі «вільної південної еклектики». Інтер’єр замку суміщував в собі також стилі класицизму, бароко та ампіру. Але князь з сім’єю не мешкали в цьому красивому місці, а здавали його заможнім міщанам Одеси.

Літературний музей Одеса

Літературний музей Одеса - картина

Автором образу літературного музею Одеси був художник Гайдамака Анатолій Васильович, який є автором оформлення багатьох інших музеїв, такий як: заповідника на острові Хортиця, музеїв М. Островського у Шепетівці, музей Т. Шевченка у Києві та інших. Першим директором став журналіст і письменник Микита Олексійович Бригін.

Літературний музей Одеса - Золотий зал

Експозицію музею літератури складається із книг, рукописів, фотографій, журналів, газет та особистих речей письменників. Культурний заклад відображає праці більш ніж 300 письменників, які були пов’язані з Одесою. Серед них: Котляревський, Пушкін, Пастернак, Гоголь, Толстой, Коцюбинський, Леся Українка, Чехов, Бунін та багато інших.

Літературний музей Одеса - Зал фольклору

Літературний музей Одеса являється не лише місцем виставки книг, тут постійно відбуваються концерти, ведеться наукова робота, презентуються книги, проводяться конференції. Біля будівлі розташований неподалік Сад скульптур, де зображені герої літератури та фольклору Одеси, такі як Рабинович, Антилопа Гну, Джинсовий Дюк, Одеса-мама та інші.

Літературний музей Одеса - Пушкінський зал