луцький замок фото

reWalls.com-6656

Луцький замок фото показують світлини одної з найвидатніших фортець історії Київської Руси, які зберігались до наших днів. Луцький замок або друга назва Замок Любарта, в честь князя Любарта, за часів правління якого почалось будівництв даної споруди розташований у місті Луцьк, що знаходиться на північному заході України.

луцький замок фото

7050

Населення міста складає понад 200 тисяч людей, але коли замок почали будувати Лучеську так на той час називали поселення був невеличким містечком з населенням менше 5 тисяч осіб. Будівництво замку почалось між 1340-1350 роками, коли старі дерев’яні укріплення замінювались новими мурованими із каменю. В заміс, який крепко тримав каміння замку домішували яйця, для підсилення ефективності будівлі.

32201-1u

Згодом ця технологія не дасть розібрати повністю замок в часи коли на Україні панували російські царі. З 1370 року починається нова модернізація замку, будується В’їздова башта та Стирова вежа. У 1383 році помирає князь Любарт і уже у 1386 році містом керує польський король Ягайла.

79576721

img2434

Згодом він передає правління в замку до Вітовта Кейстутовича, який багато зробив для розбудови міста. Він бодував мости та дорого в місті, розбудовував церки та монастирі, запрошував іноземців для покращення всіх галузей. На той час Луцьк перетворився на столицю Литовсько-Руської держави. У 1429 році в місто з’їхалось 15 монархів з усієї Європи для того, щоб повирішувати важливі політичні питання Європи. Проживали високі гості в Замок Любарта, а той хто не помістився змушений був жити в приміських фермах. В місто з’їхалось понад 15 тисяч гостей. Після цих подій цього Луцьк отримав магдебурзьке право.

luckij_zamok_stena

Після смерті Вітовта почав правити Свидригайло, якого любили люди за те що він був добрим правителем. З 1431 року поляки захотіли вернути, як вони собі думали свою власність і розпочали війну проти Свидригайла, а уже у 1436 році замок штурмувало військо великого князя литовського Сигізмунда. Сім років Свидригайло був у вигнанні доки не вернув собі фортецю. Зрозумівши наскільки фортеця є важливою у військовому плані, Свидригайло до укріплює її і вона стає повністю кам’яною.

lutsk_1

У 1452 році помирає князь Свидригайло і для замка настають не кращі часи. Фортеця переходить від одних рух до інших. Керувати тут починають то Поляки, то Литовці, то Росіяни.

lutsk_2

У 1795 році місто Луцьк увійшло до складу Російської імперії, а замок почав руйнуватись. Тогочасна влада хотіла повністю розібрати замок, але в них це не вийшло так, як він був дуже добре збудований. У 1885 році, зрозумівши, що не впораються відмовились від знищення пам’ятки історії.

OldLutskCastle

Існують тогочасні фото Луцького замку. Будівля замку почалась використовуватись в різних цілях, тут були казарми, літній театр. Лише у 1960-70 роках почали займатись реставрацією.

reWalls.com-6656

Луцький замок фото зображає історію багатьох поколінь наших предків, що проживали на цій землі і захищались від ворогів.

ЗамокЛюбарта_1978

Як добратись

Адреса:Луцьк, Кафедральна вулиця, 1A

Телефон:0332 724 588

Розклад роботи:з 10:00-19:00, без вихідних

Карта:

Відео