Мирослав Попович

3

Народився Мирослав Попович у 1930 році в місті Житомир. Мирослав Попович є одним із найвідоміших філософів України сучасності. Дитинство Мирослава було важке , голод у 33 році, далі війна, на якій загинув його батько. Жили вони з матір’ю бідно, мати працювала вчителькою. Під час війни вчитель фізкультури Михайло Павлович організував підпілля, в якому 9- класник Мирослав брав участь. За свою діяльність Михайла Павловича згодом німці розстріляли.

Після війни радянська влада почала репресії над населення, яке жило під окупантами. Матір Мирослава Поповича звинувачували, що вона працювала редактором у газеті німців, а сусіда Олександра Никанорович у тому що він працював у районі. За це йому присудили 25 років ув’язнення, але насправді посадили його за те що він був сином попа, до яких більшовицька влада ставилась з призрінням.

Молодий Мирослав бачучи несправедливість захотів виправити ситуацію і за порадою одного із офіцерів, які гостювали у його знайомих, написав разом з мамою письмо курівництву у Москву. Добирався школяр до Москви у 1946 році на поїзді, лежачи в товарняку або сидячи на даху потяга. Коли Мирослав приїхав в Москву, йому не дали можливість попасти до голови президії верховної ради СРСР Калініна, а сказали залишити листа. На цей лист відповідь так і не прийшла. Юнак повернувся засмучений додому. Лише через 25 років Олександр Никанорович вийшов із тюрми і приїхав до свого міста, де помер незабаром.

Після закінчення школи Мирослав став студентом університету Шевченка, вчився на філософа. Далі вчителював в селі Золотий Потік, що не Тернопільщині. Попрацювавши в школі 3 роки, поступив на аспірантуру Інституту філософії. Пройшовши наукову кар’єру у 1967 році отримав ступінь доктора філософських наук, а у 1974 році став професором.

Отримав багато відзнак і орденів за свої праці, серед яких золота медаль Вернадського, премія імені Тараса Шевченка, орден Ярослава Мудрого і багато іншого. Мирослав Попович володіє англійською, французькою, польською, німецькою та чеською мовами. За своє життя, науковець написав багато публікацій, серед яких (Нарис історії культури України), в якому відображається життя і побут українців.

У 2001 році разом із наймудрішими українцями засновую ініціативу “Першого грудня”. В цій групі відому українці створили декларацію, яка містить базові принципи для об’єднання українського народу. Мирослав Попович – це видатна людина, до якої прислухаються мільйони українців по всьому світі.

Мирослав Попович

2

3

4

5

6

7

8