Музей Блещунова

0
Одесса, улица Польская, 19;
с 10:00 - 18:00, выходной день - среда;
8 (048) 22-10-81

Музей Блещунова засновано у 1986 році, а відкрито у 1989. Даний музей виріс з приватної колекції до муніципального закладу. Блещунов Олександр Володимирович, відомий як керівник секції альпінізму все життя збирав визначні колекційні речі, серед яких кони, латунні хрести, старовинні меблі, випадкова порцеляна, речі живопису, скульптури та багато іншого. Фонд музею Блещунова налічує понад 10 тисяч одиниць.

Приміщення музею знаходиться у квартирі Олександра Володимировича на першому поверсі і у підвалі будинку Фері та Савіна. Експозиції розташовані в десяти 10-ти кімнатах. Музей поділений на зали-кімнати. Перша серед них, це “Меморіальна кімната”, у якій збережені особисті речі, фото, реліквії, крісла, робочі меблі, телевізор та документи. Далі слідує кімната “Буддійський Схід”, де зберігаються речі привезені із Японії та Китаю. Дану кімнату представляють собою колекція порцеляни, флаконів для нюхального тютюну, зразки китайських сувоїв, різьблені дерево та нефрит, лакові вироби Китаю.

Кімната “Західна Європа” відображає розмаїття мистецтва країн Європи. Експонати складаються із виробів зі скла, порцеляна, вироби керамічних центрів Голландії та Британії, історичне взуття, костюми, меблі та віяла.

Серед інших кімнат можна виділити “Російська старовина”, “Мусульманський Схід”, “Сходова клітка”, “Одеситка” та “Християнство”.

Музей Блещунова

Музей Блещунова - фасад будівлі

Музей Блещунова - інтер'єр

Музей Блещунова - картина

Музей Блещунова - галерея картин