Музей Леопольда Левицького

0
Львів, вулиця Устияновича, 10
з 10:00 - 17:00, вихідні дні - п’ятниця, субота
(032)-261-06-10

Музей Леопольда Левицького зберігає в собі понад 500 екземплярів відомого художника і графіка Леопольда Івановича Левицького. Даний музей є відділом Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Поруч знаходиться музей Кульчицької. Приміщення музею являється квартирою на першому поверсі кілька поверхового будинку.

Сім’я живописця почала проживати в цьому будинку у 1946 році після другої світової війни. Дружина скульптора Гені Левицька зробила найбільше, для того щоб запрацював музей імені її чоловіка. У 1989 році після смерті жінки, за її заповітом квартира перейшла до Національного музею у Львові. також у Гені був брат Яків, який також залишив свою сусідню квартиру для приміщення музею, зараз там майстерня музею.

Музей Леопольда Левицького

Музей почав свою роботу у 1984 році, у приміщенні де проживав митець. Частими гостями у родині Левицьких були львівські художники: Я. Музика, Р. Турин, О. Ліщинський, М. Водзіцька.
Роботи Леопольда Левицького відображають актуальні тенденції європейського авангарду, ранні роботи ілюстратора порівнюють із шедеврами Пабло Пікассо, Фернана Леже та Анрі Матісса. Леопольд Левицький був відомий не лише в Україні, а й за кордоном, художник був співзасновником мистецького об’єднання у Польщі під назвою “Краківської групи”.

1

Експозиція музею зображає листи, рукописи, документи, речі особистого користування та зразки робіт майстра. Багато робіт Леопольда Левицького було знищено в часи нацистської окупації. Зразки творчості представляються у трьох кімнатах. У залах виставлені на огляд відвідувачів графічні твори усіх різних періодів, які були виготовлені за допомогою різноманітних графічних техніка, серед яких монотипія, лінорит, автолітографія, офорт. Творчий спадок гравюр майстра налічую понад 7 тисяч творів. В приміщенні також зберігаються зразки народного мистецтва – дерев’яні хрести та кераміка.

2

Родзинкою музею Леопольда Левицького є дієвий друкарський верстат, за допомогою якого друкувались авторські гравюри та документи. На цьому верстаті відбуваються майстер-класи для відвідувачів. Гості музеї можуть спробувати самі попрацювати на друкарському верстаті та змайструвати для себе листівки, які потім можна відбити на сувенірній продукції, сумках або одежі. В музеї функціонує музейна пошта, за допомогою якої відвідувачі можуть відіслати листівки своїм друзям або родичам по всій Україні.

3

Також в музеї зображаються вітальні листівки, якими художник вітав своїх близьких людей. Інтер’єр квартири зберігся з часів, коли тут проживав Леопольд Іванович.

4

Щороку у Львові відбувається свято музики, свою частину музей Леопольда Левицького відіграє, як зображення музики в графіці. Одна з ранніх гравюр Леопольда Івановича показує джаз.
Леопольд Левицький був всебічно розвинутою людиною, окрім мистецтва він захоплювався політикою, музикою, журналістикою. Діяльність майстра була багатогранна.