Музей Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941—1944 років

1

Музей «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941—1944 рр.» було відкрито у 1975 році, що показати героїчну боротьбу партизан Миколаївщини.
Експонати музеї зображають перші дні початку німецького вторгнення, про це звіщає довоєнний репродуктор, встановлений в залі на телеграфному стовпі, зображено схема плану «Барбаросса», за якою Гітлер хотів захопити радянський союз. Діорама показує німецький літак «Хейнкель-111», а біля неї виставляються залізні двері однієї з камер концтабору, де гітлерівці мучили полонених.

Під час воєнних років на Миколаївщині існувало 110 підпільних груп і 2 партизанських загони. Партизани займались агітаційною роботою серед населення, про це свідчать друкарське устаткування, друкарські машинки, на яких друкувалися листівки і звернення до людей. Особливу увагу приділяється підпільній організації «Партизанська іскра» села Кримка. Ця організація складалась з юних підлітків, які робили все в своїх силах щоб прогнати окупантів.

В музеї Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині також представлена різноманітна зброя тих часів, окремою збіркою відображені військові плакати і колекція військової кінохроніки з історією краю і спогадами ветеранів війни.

Адреса: Миколаїв, вулиця Лягіна, 5;

Розклад роботи:з 08:00 – 17:00, вихідний день – неділя;

Телефон:(0512) 37-65-03;

Карта:

Музей Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941—1944 років