Василь Стус біографія

Василь Стус біографія

Василь Стус біографія – видатний український поет, перекладач, дисидент. Народився Василь Семенович 6 січня 1938 року у селі Рахнівка на Вінничині. Згодом його родина переїхала у місто Донецьк. Навчався молодий поет у 245-тій школі і закінчив її з відзнакою. Після закінчення школи Василь поступає поступає у педагогічний інститут.

Закінчивши ВУЗ із червоним дипломом, пішов працювати вчителем і сільську школу на Кіровоградщині, де пропрацював 3 роки. Після вчителювання Василя Стуса забрали у армію на Урал. В армії почав писати свої перші вірші і переклади німецьких поетів. Після армії знову працював учителем уже у Горлівці. Також працював на шахті і газеті “Соціалістичний Донбас”.

Згодом переїхав у Київ і вступив до аспірантури Академії наук ім. Тараса Шевченка. На показі фільму “Тіні забутих предків” взяв участь у акції протесту з закликом: звільнити з таборів українську інтелігенцію. Після цього його відрахували із аспірантури.

Василь Стус біографія – почав новий етап свого життя, працюючи на різних роботах і пишучи перші збірку, такі як “Круговерть”, “Зимові дерева”. Поет одружується і у нього родиться син. Виступає проти тотальтарної системи СРСР, за це його у 1972 році перший раз засуджуть в тюрму.

Після заслання, у 1979 році, Василь Семенович повертається до Києва і приєднується до гельсинської групи захисту прав людини. Працює різноробочим на різних підприємствах Києва. У 1980 році знову засуджений і йому приписують 10 років ув’язнення і 5 років заслання. Його адвокатом був призначений Віктор Медведчук, від якого поет відмовився.

4 вересня 1985 року обірвалось життя українського мученика і героя.

Василь Стус біографія

2

3

4

5

6

8

10

12